Sterf!

Klopjacht met hindernissen

Mechelen en rep en roer.

In Mechelen worden kort na elkaar twee gruwelijke moorden op alleenstaanden gepleegd. Ogenschijnlijk hebben ze niets met elkaar te maken, maar hoofdinspecteur Erin De Donder vermoedt een verband en dat blijkt niet ten onrechte. Als enige tijd later ook nog Stefanie, een labiele vrouw verdwijnt, zijn de rapen helemaal gaar.

Auteur

Sterre Carron (pseudoniem, Antwerpen 1957) debuteerde in 2013 met Mara en publiceerde sindsdien twee thrillers titels per jaar met hoofdinspecteur Rani Diaz in de hoofdrol. In 2023 werd Carron genomineerd voor de shortlist van de oeuvreprijs ‘De Max Gouden Vleermuis’. Na deel 22 Doolhof van verraad (2024) gaf de auteur aan nu eerst eens een stand-alone thriller te gaan schrijven, Schim in de nacht. Kennelijk smaakte dit naar meer en Sterf! is de tweede ‘losse’ thriller van deze veelvoudig bekroonde auteur uit de buitencategorie.

Terwijl het verhaal doorloopt switcht de auteur regelmatig van perspectief tussen de ik-figuur (de dader), Erin (de speurder) en een zekere Stefanie, een instabiele vrouw, moeder van een zoontje, waarvan het verband met het geheel pas langzamerhand aan de lezer duidelijk wordt, zoals het hoort. Aan het eind speelt ook de Oekraïense vluchtelinge Anna een belangrijke rol.

Zoals we bij Carron gewend zijn krijgt het verhaal steeds meer vaart en wordt de lezer, die het boek niet weg kan leggen, enkele keren op het verkeerde been gezet, met name over de identiteit van de dader. Knap! Een dader die ondanks secure voorbereidingen toch enkele cruciale fouten maakt, die bijdragen tot de verrassende, maar zeker geloofwaardige ontknoping. Een dader die ik als lezer sympathieker vond dan de slachtoffers. Frappant.

Na het lezen van dit boek kan ik eigenlijk niet wachten op Sterre’s volgende pennenvrucht, met of zonder Rani. Ik zie haar graag.

Sterre Carron – Sterf! ISBN 978-94-64789-44-7, 375 pagina’s, € 13,99. Temse (B): Phoenix Books 2025.

Dit bericht is geplaatst in Alle Boeken, Detective / Thriller. Bookmark de permalink.